Blog
A rágóképesség azonnali funkcionális rehabilitációja az All-on-4 implantációs technikával
A rágóképesség azonnali funkcionális rehabilitációja az All-on-4 implantációs technikával Döntéseket kell hoznunk arról, hogyan kell kezelni a betegeinket a Covid-19 válság tizenegyedik hónapjában. A Covid-19 fertőzés kockázata Magyarországon nem nagyobb, mint más európai országokban, másrészt a fogorvosi kezelés elhalasztása súlyos, kiszámítható kockázatokkal jár. A fogorvosi csapat szempontjából minden lehetséges védőintézkedést alkalmazunk, de még mindig döntéseket kell hoznunk arról, hogyan kezeljük betegeinket a Covid-19 válság tizenegyedik hónapjában. Melyik potenciális veszély nagyobb? A rágóképesség helyreállítása kiemelt fontosságú. A rendelőnkhöz való oda- és visszautazás, valamint a betegváróban való tartózkodás kevesebb kockázatot jelent, mint a kezelés elhalasztása, ami az implantátum helyének csont leépülése. Ha bármilyen kérdése van, kérjük, forduljon hozzánk bizalommal.
Mennyi időt vesz igénybe az All on 4 teljes kezelés?
Gyakran olvasható az All on 4 reklámokban, hogy egy nap alatt fix fogakkal távozhat a páciens. Ez természetesen igaz is a műtét kivitelezése és a fogpótlás átadását illetően. Azonban a műtétet megelőzően előzetes vizsgálatokat kell végezni, bizonyos gyógyszerek szedését el kell kezdeni. Mivel ez egy műtéti beavatkozás, varratokat készítünk, amiket el is kell távolítani. Arra számíthat minden All on 4 beavatkozásra készülő beteg, hogy 10 nap után visszahívjuk varratszedésre. Az ideiglenes fogmű csavarokkal rögzített hídpótlás, amit fél évig visel a páciens, ami az implantátumokra csökkentett megterhelést jelent. A fél év során háromszor szükséges kontrollvizsgálaton megjelenni. Az All on 4 minden más implantációs eljárásnál rövidebb, szemben a hagyományos implantációs eljárásokkal.
Milyen költségekkel jár az All on 4?
Az első lépésben (az első ingyenes konzultációt követően) az implantátumok behelyezése és a csavarokkal rögzített hosszú távú ideiglenes híd költsége 1,2 millió forint. Fél év elteltével a végleges fogpótlás átlagos ára 600 000 Ft – függően a pótlás anyagától és elkészítési technikájától. Miért annyi az ára az All on 4 fogpótlásnak? – kérdezik sokan. A kezelés költsége három összetevőből alakul ki. 1. Anyagköltségek Egy árképzésnél mindig számításba jön, hogy milyen anyagokkal dolgozunk, és azokat milyen költséggel lehet beszerezni. Az implantátumokat, a csatlakozórészeket és azok az anyagokat, amelyek a fogpótlás elkészítéséig szükségesek, nemcsak a rendelőnek kell beszerezni, hanem a fogtechnikai laboratóriumoknak is magas anyagköltségeik vannak. 2. A megfelelő, műtétre alkalmas steril környezet kialakítása, az egyszer használatos eszközök biztosítása, a speciális tervezési és kivitelezési technológiák (navigációs szoftverek, segédeszközök, gépek, berendezések, adatátviteli rendszerek, stb) szintén költségvonzata van. 3. Jelentős költséghányadként kell számolni a magas szakképesítésű team munkabére mellett, a fogtechnikai laboratóriumi költségektől a takarítószemélyzet béréig számos kiadást. Összehasonlítva a kivehető fogsorokkal jóval nagyobb összegről beszélünk az All on 4 esetében, ám nem érdemes ahhoz viszonyítani, hiszen ez egy 1 nap alatt elkészülő fix fogpótlás, ami gyakorlatilag élethosszan biztosítja a rágást, a mosolyt, és mindazt, ami a megnyugtató, kielégítő fogpótlással jár. A régi, hagyományos, vertikálisan behelyezett implantációhoz az esetek nagy többségében szükség van csontpótlásra, sinus liftre, ideiglenes kivehető fogpótlásra. Ezek gyakran egy egész évet vesznek igénybe. Ez alatt az idő alatt csak kivehető ideiglenes fogpótlás lehetséges. Elmondhatjuk, hogy nagyon sok kezelés szükséges ahhoz, hogy eljusson ugyanerre az eredményre. Nem csak gyorsabb, hanem lényegesen olcsóbb az All on 4 eljárás, hiszen nem kell csontpótlásokat készíteni, kevesebb számú implantátumot kell használni. Nagy jelentőséggel bír a hagyományos implantációhoz képest az a pszichés előny, ami a rapid kezelés következménye, hiszen nagyon gyorsan jut el a páciens egy hosszantartó ideiglenes, majd egy végleges fix fogpótlásig és lényegesen kevesebb rendelői megjelenést és fájdalmat jelent számára.
Fogerősítő ételek – Praktikák a mindennapokra
Következzen néhány hasznos és praktikus tanács a Szép Fogak Klinika szakembereitől azzal kapcsolatban, hogy mely ételek tesznek jót fogainknak, illetve melyek kerülendők.
Étkezés és szájápolás műtét után
Az étkezéssel és a szájápolással folytatjuk a jótanácsok sorát. Most megtudhatjuk, hogy miben érdemes megváltoztatnunk étkezési szokásainkat a műtétet követően, illetve hogyan tisztíthatjuk fogainkat, kerülhetjük el a fertőzéseket.
Mire figyeljünk oda a szájsebészeti műtét után?
Összegyűjtöttük, hogy mire kell mindenképpen odafigyelni ahhoz, hogy a szájsebészeti műtétet követően gyors legyen a gyógyulás és kizárjuk a fertőzések veszélyét.
Fogerősítő ételek – Vitaminok és ásványi anyagok csontjaink szolgálatában
„Az vagy, amit megeszel” mondás fogaink esetében is maximálisan igaz, hiszen csontjaink egészsége főleg a bevitt tápanyagoktól függ. Most letesszük a „fogbarát” táplálkozás alapjait, a cikk második részében pedig praktikus tanácsokat osztunk majd meg.
Forradalmian új fogpótlás a Szép Fogak Klinikán
Az „All-on-4” precíziós fogbeültetési technika kétségtelenül ma az egyik legmodernebb implantációs eljárás a fogászati kezelések területén. A módszer magyarországi meghonosítóinak egyike Dr. Szabó János professzor, a Szép Fogak Klinika vezetője.
Teljes fogpótlás egyetlen nap alatt!
Az „All-on-4” egy olyan precíziós fogbeültetési technika, melyet teljes fogatlanság esetén is alkalmazni lehet csontpótló műtét nélkül. Ez az eljárás gyors, biztonságos, fájdalommentes, ráadásul életre szóló megoldást biztosít.
Négy érv az implantátumok mellett
Milyen kérdések merülnek fel általában az emberek fejében az implantátumokkal kapcsolatban? A leglényegesebbekre most megadjuk a választ.
Vizsgálatok fogpótlás előtt
Klinikánkon az implantációt számos vizsgálat és egyénre szabott kezelési terv előzi meg, hiszen nincs két azonos eset.
Implantátum koronával azonnal?
A legideálisabb az lenne, ha az implantátumra „azonnal használható” korona kerülne. Lehetséges ez? Eláruljuk, hogy hogyan.